Vetési Naptár 2016

May 25, 2021, 3:41 am

Az adatszolgáltatási naptár az államháztartásról szóló 2011. évi CXCV. törvény (Áht. ) 108. § (1) bekezdésében és a 108/A. §-ában meghatározott adatszolgáltatásoknak a Kincstár által működtetett elektronikus adatszolgáltató rendszerbe – KGR-K11 rendszer – történő feltöltésének határidejét tartalmazza. Az adatszolgáltatások feltöltési határidejét időrendben tartalmazó adatszolgáltatási naptár, illetve a feltöltési határidőket az adatszolgáltatások típusa szerinti csoportosításba bemutató adatszolgáltatási naptár a Kapcsolódó anyagok között található.

2016 naptár

Kertészeti Holdnaptár A Hold és a növények közti kölcsönhatás kiaknázásával növelhetjük a terméshozamot, növényeink egészségesebbek, szebbek lesznek. Miért? Mert a Hold – az égen elfoglalt helyzetéből adódóan – különböző mértékben hat a növények egyes részeire. Amikor a Hold leszálló pályán mozog, a növények nedvei visszahúzódnak az alsó részekbe (a naptárban sárgán jelölve). Ez az időszak nagyon kedvező ültetésre, vetésre, metszésre. Amikor a Hold felszálló ágba kerül, a növényi nedvek a föld feletti részekbe áramlanak. Ilyenkor érdemes pl. gyümölcsöt szedni. A szimbólum nélküli napokon az égitestek állása nem kedvez a kertészkedésnek. Virágnap: Ezeken a napokon gondozzuk dísznövényeinket, vethetjük, ültethetjük őket. Ide tartoznak még azok a növények is, melyeknek virága fogyasztható pl. brokkoli, karfiol, articsóka stb. Gyümölcsnap: Ezeken a napokon ültessünk gyümölcsfákat, szedjünk gyümölcsöt. Ide tartoznak még: paradicsom, paprika, tök, uborka, hüvelyesek, dinnye stb. Levélnövények: Leveles zöldségek gondozásának ideje.

  • Vetési naptár 2012 relatif
  • Erzsébet utalványra jogosultak köre
  • Excel naptár sablon 2016
  • 2016 naptár ünnepekkel
  • Fivex székesfehérvár
  • Vetési naptár | TermészetGyógyász Magazin
  • Vetési naptár 2016
  • Avon marcius katalógus 2019 season
  • Márciusban indulnak a Travel Service járatai - Világszám Online Hírmagazin
  • Lefolyó tisztitas hazilag

Itt fontos, hogy csak akkor vessük el a magokat, ha biztosak vagyunk benne hogy abban az évben már nem kelnek ki, ám ahogy változik az időjárásunk előfordul, hogy még novemberben is jó idő van. Ezt a vetésmódot tél alá vetésnek hívják. A téli vetést csak fagy és hó mentes időszakban végezzük, a vetőárokban szórjuk el a magokat és takarjuk be egy vékony réteg földdel vagy komposzttal. A fiatal növények kiültetésének az ideje augusztus vége szeptember közepe. Ekkor ültethetjük ki az áttelelő salátát, a Mohácsi áttelelő kelkáposztát, vagy az újhagymát. Ugyancsak ekkor vethetjük a spenót, a korai sóskát, a téli borsót, vagy a burgonyát. Sajnos ahhoz, hogy a növények ne fagyjanak ki az egyik alapvető feltétele a hótakaró, ami mostanában már kitolódik január februárra. Ennek hiányában más takarást kell alkalmazni ami, védi a növények gyökerét a fagyástól. Mustármagot ősszel elszórva, a megnőtt kis mustár növénykék, ha a hó ráesik, akkor védő - takaróként megvédi a tél alá vetett magokat a fagytól!

/ Összes könyv / 842.

Rendkívüli munkavégzés elrendelése minta 2017, 2024